Właściciel firmy JBSolution, Bartłomiej Janik przyjął z rąk wiceprezesa Izby Gospodarczej Śląsk, Georga Smudy pamiątkowe świadectwo członkostwa.
9 marca do grona członków Izby Gospodarczej „Śląsk” dołączyła firma JBSolution z Olesna. Bartłomiej Janik nie kryje zadowolenia z tego faktu – “Dowiedziałem się od znajomego przedsiębiorcy o możliwości dołączenia do Izby Gospodarczej ,Śląsk’. Skorzystałem z tej szansy, bo Izba to zbiór informacji o przedsiębiorcach z całego regionu. Patrząc na branże, jakie działają na terenie Opolszczyzny i Śląska, jest wiele firm, które potrzebują różnego rodzaju usług związanych z projektowaniem i wdrażaniem nowych produktów. Z drugiej strony firmy zrzeszone w Izbie gwarantują klientom, że są rzetelnymi i prawdziwymi przedsiębiorstwami. Człowiek musi być po prostu otwarty na różne możliwości i rozwijać swoją działalność, inaczej zostanie w tyle. A Izba pozwala na rozwój”.
Właściciel nowej firmy członkowskiej podczas przyjęcia podkreślał również wartość Izby dla regionu oraz społeczności przedsiębiorców. “Izba zrzesza przedsiębiorców z całego Śląska i nie tylko. Moim zdaniem to bardzo dobra inicjatywa. Uważam, że warto się spotykać w tym gronie, bo nawiązujemy dzięki temu wartościowe znajomości i pomagamy sobie nawzajem. Jest to potrzebne i dobre dla regionu i dla gospodarki” - podkreśla Bartłomiej Janik.
Z rosnącego grona członków Izby Gospodarczej „Śląsk” cieszy się także jej wiceprezes, Georg Smuda - “Kolejny członek dołączył do Izby ze względu na polecenie innego przedsiębiorcy. To pokazuje, że firmy czują się w Izbie dobrze i potrzebują tego wzajemnego wsparcia. Jestem pewien, że dzisiejszy dzień to początek długiej i owocnej współpracy, nie tylko między JBSolution a Izbą, ale też między członkami.”
Wzornictwo przemysłowe od A do Z
Firma JBSolution powstała w 2020 roku i zajmuje się wzornictwem przemysłowym. Bartłomiej Janik, inżynier i konstruktor, posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu maszyn i urządzeń wyniesione z firm zajmujących się projektowaniem, konstruowaniem i produkcją działających w różnych branżach m.in maszyn i urządzeń, tworzyw sztucznych, automotive, obróbki skrawaniem, czy też off-shore, a także wykształcenie kierunkowe, dzięki któremu zapewnia swoim klientom fachową obsługę od A do Z.
“Moja praca zaczyna się od pomysłu inwestora i stworzeniu założeń projektowych. Kolejno następuje przygotowanie konceptu, jego modelowanie oraz cały proces inżynierski wraz z prototypowaniem, aż do wdrożenia na rynek. Wzornictwo przemysłowe polega na rozwiązywaniu realnych problemów ludzi poprzez projektowanie ich doświadczenia w interakcji z nowym produktem. Mówi się, że papier przyjmie wszystko, jednak dopiero rzeczywistość ukazuje nam wiele ograniczeń. Staram się uczestniczyć w tworzeniu produktu na każdym kroku jego powstawania, tak by końcowy efekty był satysfakcjonujący dla inwestora. Projektuję z uwzględnieniem technologii dostępnej u klienta. Nie projektuję rzeczy, których nie będzie możliwości wyprodukować. Przygotowuję całą dokumentację pod konkretne wymogi i założenia klienta, tak aby były przez niego możliwe do zrealizowania.
Przygotowuję również pełną dokumentację techniczną dla realizowanych ze mną projektów wzorniczych” - wyjaśnia przedsiębiorca, który nie tylko tworzy produkty od zera, lecz także optymalizuje gotowe już projekty. “Pomagam, czy to pod kątem estetycznym (wizualnym), czy technicznym (funkcjonalnym)“ - dodaje.
“Muszę przyznać, że ludzie coraz bardziej doceniają zawód konstruktora i projektanta. To miłe, bo odpowiedzialność w tej pracy jest bardzo duża. Tworząc na przykład projekt, który będzie służył szerszej liczbie osób na lata, trzeba brać wiele spraw pod uwagę m.in. bezpieczeństwo czy ergonomiczność. Trzeba patrzeć na ten projekt bardzo szeroko i spełnić ogrom wymagań, by wprowadzić produkt na rynek. Zadowolony klient to jednak ogromna satysfakcja” - kończy Bartłomiej Janik.